LG UltraFine 32UR500K-B
4K MonitorsUK in stock
LG UltraFine 32UR500K-B
75Points
Spec score
Scored 75 of 100 in 4k monitors.
75Points
5-axis distribution · scored 0–100 per category
Why is the LG LG UltraFine 32UR500K-B better than average?
  • Size
    32 " vs 30.72 " avg
  • HDMI count
    2 vs 1.98 avg
  • Refresh
    60 Hz vs 177.86 Hz avg
  • Response
    4 ms vs 1.26 ms avg
  • Vesa mount
    100 mm vs 102.5 mm avg
  • Displayport count
    1 vs 1.02 avg
↓ Scroll for full specifications
Full specifications
The complete spec sheet.
Sourced from the LG datasheet and verified against retailer-published spec tables.
TiltYes
SpeakersYes
Size32 "
HDMI count2
Panel typeVA
Refresh60 Hz
Response4 ms
HDR certifiedHDR10
Vesa mount100 mm