Samsung LS32FM702UUXXU 32" 4K Smart Monitor
4K MonitorsUK in stock
75Points
Spec score
Scored 75 of 100 in 4k monitors.
75Points
5-axis distribution · scored 0–100 per category
Why is the Samsung Samsung LS32FM702UUXXU 32" 4K Smart Monitor better than average?
  • Size
    32 " vs 30.72 " avg
  • HDMI count
    2 vs 1.98 avg
  • Refresh
    60 Hz vs 177.86 Hz avg
  • USB c pd
    65 W vs 54.06 W avg
  • Response
    4 ms vs 1.26 ms avg
  • USB c ports
    1 vs 1 avg
TiltYes
SpeakersYes
Size32 "
HDMI count2
Panel typeVA
Refresh60 Hz
USB c pd65 W
Response4 ms
USB c ports1
HDR certifiedHDR10
Vesa mount100 mm