Camera LensesUK in stock
94Points
Spec score
Scored 94 of 100 in camera lenses.
94Points
5-axis distribution · scored 0–100 per category
  • Focal max
    200 mm vs 96.05 mm avg
  • Focal min
    70 mm vs 144.57 mm avg
↓ Scroll for full specifications
Full specifications
The complete spec sheet.
Sourced from the Sony datasheet and verified against retailer-published spec tables.
Focal max200 mm
Focal min70 mm