Sony FWD-77XR80 77' BRAVIA 8 OLED XR|Mini LED 4K-Display mit Google TV
TVsUK in stock
100Points
Spec score
Scored 100 of 100 in tvs.
100Points
5-axis distribution · scored 0–100 per category
  • Size
    77 " vs 62.43 " avg
  • USB ports
    2 vs 2.14 avg
  • HDMI ports
    4 vs 4 avg
  • Refresh
    120 Hz vs 120 Hz avg
  • HDMI 2 1 count
    4 vs 3.71 avg
  • Color depth bit
    10 vs 10 avg
↓ Scroll for full specifications
Full specifications
The complete spec sheet.
Sourced from the Sony datasheet and verified against retailer-published spec tables.
OsGoogle TV
AlmYes
HlgYes
VrrYes
AlllmYes
Size77 "
USB ports2
HDMI ports4
Panel typeOLED
Refresh120 Hz