SONY WH-1000XM6 Flagship Noise Cancelling Over-Ear Wireless Bluetooth Headphones
Over-ear HeadphonesUK in stock
76Points
Spec score
Scored 76 of 100 in over-ear headphones.
76Points
5-axis distribution · scored 0–100 per category
  • Weight
    250 g vs 388.73 g avg
  • Bluetooth
    5.4 vs 5.23 avg
  • Driver
    30 mm vs 37.92 mm avg
  • Mic count
    12 vs 7.27 avg
USB cYes
Weight250 g
Bluetooth5.4
Driver30 mm